PODSUMOWANIE DROGOWE DŁUGIEGO WEEKENDU-SPORO PIJANYCH KIEROWCÓW W ŚWIĘTOKRZYSKIEM.

POLSKA INFO LOKALNE KIELCE

KLIKRADIO

6/21/2022 0 min read

Do siedmiu wypadków drogowych doszło w regionie świętokrzyskim podczas zakończonego właśnie długiego czerwcowego weekendu. Zginęła w nich jedna osoba, a siedem zostało rannych. Plagą znowu byli pijani kierowcy. Dużo bezpieczniej było natomiast na zbiornikach wodnych, bo w ciągu ostatnich dni policjanci nie odnotowali ani jednego utonięcia.

Długi czerwcowy weekend to już historia. Nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu, jak również turystów czy podróżnych, tradycyjnie czuwali świętokrzyscy policjanci.

— Na trasach wyjazdowych z miast można było spotkać zdecydowanie więcej patroli — zaznacza Artur Majchrzak z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. – Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dopuszczalną prędkością. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory – dodaje.Świętokrzyscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców i stan techniczny pojazdów. Sprawdzali, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

— Od 15 czerwca mundurowi zatrzymali 78 kierujących będących pod wpływem alkoholu. W trakcie długiego weekendu 22 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W czasie tych kliku wolnych czerwcowych dni na drogach w naszym regionie doszło do siedmiu wypadków drogowych, w których siedem osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć – wylicza Artur Majchrzak.

Dodajmy, że najwięcej pracy policjanci mieli wczoraj, czyli ostatniego dnia długiego weekendu. Wszystko przez powroty wypoczywających. Najczęściej interweniowali w związku z przekroczeniami dopuszczalnej prędkości. Tylko wczoraj ujawnili aż 487 tego typu wykroczeń, w tym 287 w rejonie przejść dla pieszych.– Bardzo cieszy nas fakt, że nie odnotowaliśmy w ostatnich dniach żadnego utonięcia. Przypominamy, że w ubiegłym roku podczas długiego czerwcowego weekendu doszło do trzech tego typu tragedii – podkreśla Artur Majchrzak.